Gmina Moryń

Strona główna


KONCEPCJA GAZYFIKACJI GMINY MORYŃ

W związku z opracowaniem Koncepcji gazyfikacji gminy Moryń prosimy o wypełnienie załączonej ankiety. Ankieta kierowana jest do przedsiębiorców i instytucji publicznych. Wypełnione ankiety można przesyłać w wersji elektronicznej na adres e-mail: s.jasek@moryn.pl lub  na adres: Urząd Miejski w Moryniu, Plac Wolności 1, 74-503 Moryń.  

 Ankieta dla Dużych Odbiorców

Informuję, że zgodnie z zarządzeniem Burmistrza Nr 13/2017 z dnia 10 lutego 2017 r. „w sprawie ustalenia terminu dodatkowego dnia wolnego od pracy w 2017 r. w Urzędzie Miejskim w Moryniu”
w piątek - 10 listopada 2017 r. Urząd Miejski w Moryniu będzie nieczynny.

Burmistrz Morynia
Józef Piątek

Artykuły

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Pyrzycach zaprasza na spotkanie

Przejdź do - Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Pyrzycach zaprasza na spotkanie

Informacje o spotkaniu

W  dniu 31 października 2017 r. zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału w spotkaniu w zakresie Wsparcia wdrożeń wyników prac badawczo rozwojowych przedsiębiorstw. Wydatki inwestycyjne, usługi doradcze i prace rozwojowe.

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Pyrzycach

18 października 2017

Czytaj więcej o: Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Pyrzycach zaprasza na spotkanie

Piknik Crossowy Mistrzów „RAKoTEST”

Przejdź do - Piknik Crossowy Mistrzów „RAKoTEST”

       Parafia Rzymskokatolicka pw. Ducha Świętego w Moryniu zaprasza 22 października na Piknik Crossowy Mistrzów „RAKoTEST”. Zawody odbędą się w Przyjezierzu koło Morynia.

Parafia Rzymskokatolicka pw. Ducha Świętego w Moryniu

18 października 2017

Czytaj więcej o: Piknik Crossowy Mistrzów „RAKoTEST”

Zachodniopomorskie Dni Dziedzictwa w Moryniu

Przejdź do - Zachodniopomorskie Dni Dziedzictwa w Moryniu

       Corocznie Biuro Dokumentacji Zabytków w Szczecinie  jest organizatorem Zachodniopomorskich Dni Dziedzictwa, tegoroczne odbywają się pod hasłem „Smaki dziedzictwa”. Wśród licznych instytucji i placówek kulturalnych województwa zachodniopomorskiego  bierze w nich udział - od kilku lat - m.in. Miejski Ośrodek Kultury i Biblioteka Miejska w Moryniu.

Marta Cacek - Miejski Ośrodek Kultury w Moryniu

18 października 2017

Czytaj więcej o: Zachodniopomorskie Dni Dziedzictwa w Moryniu

Zadbana wieś lepszą przestrzenią do życia - Klępicz

Przejdź do - Zadbana wieś lepszą przestrzenią do życia - Klępicz

       Zadbana wieś lepszą przestrzenią do życia – pod takim hasłem zorganizowana została akcja społeczna, w ramach której mieszkańcy Klępicza porządkowali swoją miejscowość. Uprzątnięte pobocza drogi wojewódzkiej, uporządkowany plac przy skrzynkach pocztowych i świetlicy wiejskiej to tylko część efektów wspólnej pracy mieszkańców. W ramach działania animacyjnego zakupiony został traktor ogrodowy do koszenia trawy, który znacznie ułatwił i przyspieszył prace porządkowe. Prace ułatwiał również sprzęt, który udostępnili uczestnicy akcji. Na zakończenie działania animacyjnego uczestnicy spotkali się przy ognisku, w trakcie którego ustalono, że akcja będzie miała charakter cykliczny.

Dział Promocji

16 października 2017

Czytaj więcej o: Zadbana wieś lepszą przestrzenią do życia - Klępicz

Mistrzostwa Europy Karate Kyokushin – 4 medale moryńskich karateków

Przejdź do - Mistrzostwa Europy Karate Kyokushin – 4 medale moryńskich karateków

       W dniach 13 – 14 października 2017 odbyły się w Świnoujściu XXXI Mistrzostwa Europy Kyokushin z udziałem 412 zawodników z 24 krajów, walczących w 37 kategoriach wagowych kumite i kata: seniorów, juniorów, juniorów młodszych i młodzików. Sędzią głównym był prezydent Europejskiej Federacji Kyokushin Antonio Pinero z Hiszpanii. Wśród zawodników reprezentujących Polskę było czterech zawodników z UKS Karate Kyokushin Moryń. W kategorii młodziczek – Florczak Vanessa, w kategorii juniorów młodszych – Wiergowska Wiktoria i Gibowski Daniel oraz w kategorii seniorów – Gibowski Tomasz. Mamy niebywałą przyjemność i zaszczyt poinformować, że nasi reprezentanci aż czterokrotnie stawali na podium ME zdobywając 4 brązowe medale.

Piotr Kos Karate Kyokushin

16 października 2017

Czytaj więcej o: Mistrzostwa Europy Karate Kyokushin – 4 medale moryńskich karateków

Obchody Dnia Edukacji Narodowej w Moryniu

Przejdź do - Obchody Dnia Edukacji Narodowej w Moryniu

       W dniu 13 października 2017 roku w Zespole Szkół w Moryniu odbyły się obchody Dnia Edukacji Narodowej. Uroczysty apel uświetniony został ciekawym programem artystycznym przygotowanym przez uczniów przy wsparciu grona pedagogicznego. Życzenia, gratulacje i serdeczne podziękowania za codzienny trud, wszystkim pracownikom oświaty, złożył (w imieniu Burmistrza Morynia Józefa Piątka oraz Rady Miejskiej) Krzysztof Konecki - Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Moryniu.

Dział Promocji

13 października 2017

Czytaj więcej o: Obchody Dnia Edukacji Narodowej w Moryniu

E-Składka – jeden przelew na własny rachunek w ZUS

Przejdź do - E-Składka – jeden przelew na własny rachunek w ZUS

Od 1 stycznia 2018 r. firmy, przedsiębiorcy oraz osoby samozatrudnione będą opłacać wszystkie składki jednym zwykłym przelewem na indywidualny numer rachunku składkowego.

www.zus.pl/eskladka

13 października 2017

Czytaj więcej o: E-Składka – jeden przelew na własny rachunek w ZUS

Modernizacja drogi gminnej w Starym Objezierzu

Przejdź do - Modernizacja drogi gminnej w Starym Objezierzu

       Trwają roboty budowlane związane z realizacją projektu pt. „Modernizacja drogi gminnej w miejscowości Stare Objezierze na odcinku 461,6 m wraz z wykonaniem zjazdów i odwodnienia”. Zadanie dofinansowane jest z środków Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 (operacja typu „Budowa lub modernizacja dróg lokalnych”). Wykonawcą robót wyłonionym z ramach przetargu nieograniczonego jest firma MALDROBUD Sp. z o.o. z siedzibą w Myśliborzu.

Koszt realizacji inwestycji wynosi 439.970,05 złotych. Na realizację ww. inwestycji Gmina Moryń otrzymała dofinansowanie w wysokości 279.299,00 złotych.

Dział Promocji

11 października 2017

Czytaj więcej o: Modernizacja drogi gminnej w Starym Objezierzu

Zadbana wieś lepszą przestrzenią do życia - Klępicz

Przejdź do - Zadbana wieś lepszą przestrzenią do życia - Klępicz

Zadbana wieś lepszą przestrzenią do życia – Akcja porządkowania i pielęgnacji przestrzeni publicznej w miejscowości Klępicz.

Zbiórka przy świetlicy o godz 10:00 dnia 14 października 2017 roku. Sprzątanie zakończy się ogniskiem przy świetlicy około godz. 17:00

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców do udziału w akcji.

11 października 2017

Czytaj więcej o: Zadbana wieś lepszą przestrzenią do życia - Klępicz

RODZINNE ZAWODY SPŁAWIKOWE MORYŃSKIEGO TOWARZYSTWA WĘDKARSKIEGO

Przejdź do - RODZINNE ZAWODY SPŁAWIKOWE MORYŃSKIEGO TOWARZYSTWA WĘDKARSKIEGO

       Moryńskie Towarzystwo Wędkarskie, na mocy umowy z Gminą Moryń, zorganizowało w 1 październiku 2017 roku Rodzinne Zawody Spławikowe na wodach jeziora Morzycko. Ich celem było propagowanie wędkarstwa jako formy obcowania z naturą i spędzania czasu nad naszym jeziorem. Była to doskonała okazja do rodzinnego spędzenia czasu ze swoimi dziećmi i integracja z pensjonariuszami Domu Pomocy Społecznej w Moryniu.

Krzysztof Jaz - sekretarz MTW

10 października 2017

Czytaj więcej o: RODZINNE ZAWODY SPŁAWIKOWE MORYŃSKIEGO TOWARZYSTWA WĘDKARSKIEGO