Karatecy z Morynia na zawodach w Szczecinie i Zamościu

• Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
19 października 2021

16 października 2021 r. w Szczecinie odbył się Turniej Karate "Kyokushin Challenge". W zawodach wzięło udział blisko 260 zawodników z 20 ośrodków z całej Polski. Moryński klub Kyokushin Karate reprezentowało 12 zawodników, którzy zdobyli 3 złote, 1 srebrny, 2 brązowe medale.

Wyniki naszych reprezentantów:

- Vanessa Florczak – 1 miejsce w kategorii juniorek (- 55kg)

- Wojciech Kucharczyk – 1 miejsce w kategorii chłopców 10 – 11 lat (- 45kg)

- Olaf Karwacki – 1 miejsce w kategorii chłopców (+45kg)

- Aysiel Milenova – 2 miejsce w kategorii dziewczynek 7 lat

- Zofia Kornalewicz – 3 miejsce w kategorii dziewczynek 8 lat

- Marcela Borajkiewicz – 3 miejsce w kategorii dziewczynek 8 lat

Dobrą postawę zaprezentowali również nasi pozostali zawodnicy i chociaż nie stanęli na podium zdobyli na zawodach cenne doświadczenie.

Tego samego dnia w Zamościu startował w Mistrzostwach Polski senior Marcin Florczak, który po bardzo dobrych walkach zajął ostatecznie 5 miejsce na 16 zawodników startujących w jego kategorii.

Wyjazdy na zawody sfinansowane zostały z dotacji z Gminy Moryń oraz środków własnych klubu.

Autor: Piotr Kos Karate Kyokushin Moryń