Gmina Moryń

Nabór uzupełniający II filaru Programu Społecznik

13 sierpnia 2019

7 sierpnia ruszyło  głosowanie mieszkańców Pomorza Zachodniego w naborze uzupełniającym II filaru Programu Społecznik. Oddanie głosu będzie możliwe do dn. 21 sierpnia, godz. 23:59 poprzez platformę do głosowania https://pomorzezachodnie.wybiera.pl Społecznicy i Społeczniczki włożyli już swój wysiłek w napisanie i złożenie ofert. Teraz kolej na Mieszkańców Pomorza Zachodniego, którzy biorą udział w głosowaniu elektronicznym.

Każda osoba – mieszkaniec / mieszkanka woj.zachodniopomorskiego, która w dniu głosowania ukończyła 16 lat może wziąć udział w głosowaniu oddając swój głos na:
• 3 inicjatywy o zasięgu wojewódzkim,
• 1 inicjatywę o zasięgu powiatowym (wg miejsca zamieszkania).

Niektóre powiaty wyczerpały pulę dofinansowania w I naborze, który odbywał się na przełomie maja/czerwca br. (choszczeński, gryfiński,  koszaliński , myśliborski, pyrzycki, sławieński). Mieszkańcy tych powiatów będą mogli zagłosować jedynie na inicjatywy regionalne.

Łącznie do głosowania przeszło 118 inicjatyw, które otrzymały pozytywną ocenę formalną (ze 171 złożonych w naborze uzupełniającym II filaru) – 60 o zasięgu powiatowym i 58 o zasięgu regionalnym.

Aby głos był ważny należy głosować podając swój adres e-mail oraz datę urodzenia i wyrazić niezbędne zgody. Głosowanie odbywa się tylko elektronicznie, a dany adres e-mail bierze udział w głosowaniu jedynie raz. UWAGA! Głosowanie w tym naborze jest dwustopniowe. Aby głos był ważny należy kliknąć w link otrzymany na podany adres e-mail. System wybiera.pl potwierdzi oddanie głosu w oddzielnej wiadomości e-mail.

Aby inicjatywy w ramach II filaru mogły otrzymać dofinansowanie muszą zdobyć minimum 0,3% głosów mieszkańców danego powiatu (wg danych GUS na stan 31.12.2018r.) na regionalną inicjatywę obywatelską o zasięgu powiatowym, przy założeniu minimum 400 głosów dla Miasta Szczecin. Minimalna ilość głosów dla powiatu gryfińskiego to 248.

Na stronie http://www.wws.wzp.pl/program-spolecznik/czastkowe-statystyki-glosowania-mieszkancow 12 sierpnia 2019 r. opublikowano cząstkowe wyniki głosowania. Poszczególnym projektom udało się zebrać sporo głosów, ale wciąż za mało, by otrzymać dofinansowanie.

Zapraszamy do głosowania!

źródło informacji: http://www.wws.wzp.pl/aktualnosci/program-spolecznik

 

 

Galeria

  • Powiększ zdjęcie logo społecznik

    logo społecznik