Gmina Moryń

Anna Sobczyńska „Sołtysem Roku” 2023

11 maja 2023

Anna Sobczyńska – Sołtys Bielina została Sołtysem Roku w XI edycji konkursu o tytuł „Sołtys Roku” 2023 organizowanej przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego. Reprezentantka gminy Moryń (sołectwa Bielin) na podium stanęła obok Sołtysa Ślazowa (gmina Przelewice) oraz Trzebieszewa (gmina Kamień Pomorski).

Anna Sobczyńska - Sołtys Bielina

fot. Anna Sobczyńska - Sołtys Bielina

„Sołtys Roku” to cykliczny konkurs, którego celem jest promowanie najbardziej aktywnych sołtysów, którzy pracują na rzecz społeczności lokalnej. Sołtysi integrują mieszkańców, sprawiają, że miejscowości tętnią życiem każdego dnia.

Anna Sobczyńska funkcję Sołtysa Bielina pełni nieprzerwanie od 7 lutego 2015 r.  Sołtys integruje lokalna społeczność poprzez organizowanie różnego rodzaju imprez i wydarzeń. W okresie letnim organizowany jest corocznie już jako impreza cykliczna, letni festyn tzw.,, Bieliniada”.  Ponadto Sołectwo angażuje się w imprezy gminne. W 2022 r. podczas Gminnych dożynek w Moryniu, drużyna Sołectwa Bielin zwyciężyła w turnieju sołectw i otrzymała I miejsce i przechodni puchar Burmistrza.

Sołtys dba o rozwój swojego Sołectwa, min.  wspierała  reaktywowanie się Klub Piłkarskiego w Bielinie, doposaża infrastrukturę kulturalno-sportowa ze środków Funduszu Sołeckiego zabiega o realizacje inwestycji na swoim terenie.

Dzięki wspólnym wysiłkom Burmistrza Morynia – Józefa Piątka, Radych oraz Sołtysa Bielina została wybudowana oczyszczalnia ścieków w Bielinie.

Sołtys działa także w Stowarzyszeniu Aktywnych Gospodyń w Bielinie, które corocznie pozyskuje środki finansowe na realizację rożnego rodzaju  inicjatyw sołeckich.

Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się podczas Festiwalu Tradycji Pomorza Zachodniego, który odbędzie się w dniach 20-21 maja w Ogrodach Przelewice – Zachodniopomorskim Centrum Kultury Obszarów Wiejskich i Edukacji Ekologicznej.

Serdecznie gratulujemy osiągnięć i życzymy dalszych sukcesów.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie Sołtys Bielina Anna Sobczyńśka - zwyciężczyni konkursu

    Sołtys Bielina Anna Sobczyńśka - zwyciężczyni konkursu "Sołtys Roku" 2023